Dodany: 2013-10-29 12:40:35

 

Regulacje prawne dot. zawodu tłumacza przysięgłegoChyba każdy, kto kiedykolwiek myślał o pracy w biuro tłumaczeń, zastanawiał się nad tym, czy nie zostać tłumaczem przysięgłym. Dzieje się tak pewnie dlatego, że większość z nas wciąż uważa ten zawód za bardzo prestiżowy i taki, w którym dobrze się zarabia.

 

A na pewno lepiej, niż większość osób w biuro tłumaczeń. Każdy, kto się nad tym zastanawia, powinien zdawać sobie sprawę z regulacji prawnych dotyczących tego zawodu. Nie obowiązuje one innych pracujących w biuro tłumaczeń.

Zawód tłumacza przysięgłego od lat reguluje się różnymi rozporządzeniami, które nieustannie się zmieniają. Nawet ostatnio wyszło kilka nowych regulacji prawnych na ten temat. Przede wszystkim, od kilku już lat nie ma obowiązku posiadania wykształcenia wyższego na kierunku filologia czy lingwistyka. Zniesiono go w 2008 roku, aby otworzyć zawód i aby więcej osób miało do niego dostęp. To zwiększyło konkurencyjność i obniżyło ceny usług. Równie ważne jest to, że każdy bez wyjątku, musi obecnie zdać specjalny egzamin na tłumacza przysięgłego.

Nick: