Dodany: 2013-10-29 11:22:01
 

TłumaczJeżeli nasze dziecko zastanawia się nad tym, jaką pracę i w jakim zawodzie podjąć w przyszłości, na pewno będziemy chcieli mu dobrze doradzić. Jeżeli ma ono zdolności humanistyczne i szybko uczy się języków, to na pewno warto podsunąć mu pomysł zostania tłumaczem w biuro tłumaczeń.

 

Jest to świetna praca, która przynosi dobre pieniądze. Praca w biuro tłumaczeń jest jednocześnie prestiżowym zajęciem i na pewno przyniesie naszemu dziecku satysfakcję.

Tłumacz, jest osobą, która zazwyczaj pracuje w biuro tłumaczeń nad różnego rodzaju tłumaczeniami. Tłumaczenia te mogą być pisemna lub ustne. Tłumaczenia ustne, jak chociażby tłumaczenia konferencyjne, wymagają oprócz dobrej znajomości języka, również odporności na stres. A nie każdy przecież dobrze radzi sobie ze stresem. Tłumaczenia pisemne nie są stresujące, ale wymagają bardziej dogłębnej i szczegółowej wiedzy na temat gramatyki czy ortografii. Tłumacz może zajmować się również przekładaniem ważnych dokumentów. Wtedy może zostać tłumaczem przysięgłym w ramach biura tłumaczeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tłumacz
Nick: