Dodany: 2013-10-29 12:29:57

 

Tłumacz przysięgłyJeżeli chcemy zdecydować się na pracę w biuro tłumaczeń, warto rozważyć opcję bycia tłumaczem przysięgłym. Jest to zawód bardzo poważny i taki, który przynosi znacznie lepsze pieniądze, niż mają pracownicy biuro tłumaczeń. Jest to związane z tym, że taka osoba musi przejść trudniejszy proces w drodze do osiągnięcia uprawnień oraz że ma bardziej odpowiedzialne zadanie, niż większość pracowników biuro tłumaczeń.

 

Tłumacz przysięgły to osoba, która posiada uprawnienia do tłumaczenia ważnych dokumentów, jak chociażby dokumenty sądowe czy metryki urodzenia albo umowy. Ponadto, taka osoba może również poświadczać tłumaczenia zrobione przez inne osoby, albo sprawdzać je i uwierzytelniać. Jest to więc zajęcie bardzo odpowiedzialne i wymaga zdania odpowiednich testów.

 

Najważniejszym z nich jest oczywiście egzamin na tłumacza przysięgłego. Nie trzeba już posiadać studiów ukończonych na kierunku filologia czy lingwistyka. Obecnie właściwie tylko ten egzamin decyduje, czy nadajemy się na tłumacza przysięgłego, czy też nie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tłumacz przysięgły
Nick: