Dodany: 2012-10-26 09:34:34

 

Metody druku cyfrowego - jonografiaDruk nie może się rozwijać bez inwestycji w coraz to nowsze urządzenia drukarskie przy wspomożeniu odpowiednich materiałów przewodzących. Tak właśnie działa jonografia, która wykorzystuje drukarnia cyfrowa, która polega na odpowiednim naładowaniu jonami materiałów drukarskich na których będzie znajdować się druk.

 

Z oczywistych względów metoda ta wymagać będzie bardzo dużego zaangażowania ze strony osób obsługujących urządzenia przeznaczone do tego typu drukowania. Z tego właśnie względów drukarnia cyfrowa musi zapewnić sobie odpowiednich specjalistów z tej dziedziny. Może z oczywistych względów może ona również przeprowadzać szkolenia dla pracowników organizowanych przez zewnętrzne firmy specjalizujące się w tym typie druku.

 

Co więcej – jonografia pozwala na znacznie efektywniejsze wykorzystanie materiałów, które są naładowane odpowiednią ilością jonów. Takie metody od dawien dawna stosowane są w produkcji samochodów, gdzie stosuje się naładowanie elektrycznie powierzchnie. I tak właśnie działa również drukarnia cyfrowa, drukując więcej, szybciej i taniej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Metody druku cyfrowego - jonografia
Nick: