Dodany: 2013-10-29 12:33:47
 

Uzyskanie uprawnień tłumacza przysięgłegoJeżeli wybieramy już zawód tłumacza, na naszą przyszła profesję i chcemy pracować w biuro tłumaczeń, to powinniśmy rozważyć również wybranie zawodu tłumacza przysięgłego. Taka praca będzie oczywiście dużo bardziej odpowiedzialna, niż praca zwykłego tłumacza w biuro tłumaczeń. Z drugiej jednak strony będziemy o wiele lepiej zarabiać i będzie to dużo bardziej prestiżowe zajęcie, niż praca w biuro tłumaczeń. W jakie musimy uzyskać uprawnienia?

 

Oczywiście najważniejsza jest doskonała znajomość języka. Od kilku lat, nie ma już wymogu skończenia studiów magisterskich na kierunku filologia czy lingwistyka. Dzięki temu zawód jest bardziej otwarty i więcej osób może go wykonywać. Taką decyzję podjęło państwo, aby otworzyć tę profesję na większą liczbę osób i aby tym samym, obniżyć ceny świadczenia usług.

Ponadto, osoba starająca się o pracę w tym zawodzie, musi koniecznie zdać egzamin na tłumacza przysięgłego. Jest to absolutny wymóg, od którego nie ma żadnych odstępstw. Egzamin jest bardzo trudny, ze względu na to, że zniesiono wymóg ukończenia studiów wyższych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Uzyskanie uprawnień tłumacza przysięgłego
Nick: