Dodany: 2012-10-26 10:20:31

 

Cennik druku cyfrowegoDrukowanie w pospolitej postaci nie jest tak dużym wydatkiem. Jedna strona standardowego formatu A4 kosztuje ok. 20 groszy. A więc nie dużo. Inaczej sprawa ma się kiedy zdecydujemy się na większy format obrabianych graficznie materiałów.

 

Tutaj musimy się już liczyć ze znacznie większymi wydatkami, uzależnionymi oczywiście od właśnie formatu. Nie bez znaczenia jest również ilość kolorów, które maszyna drukująca którą posiada drukarnia cyfrowa musi wykorzystać, aby mogła powstać jedna strona zadrukowana. W przypadku druku wielkoformatowego sytuacja nieco komplikuje się. Tutaj oczywiście sam format papieru który zaproponuje drukarnia cyfrowa ma ogromne znaczenie lecz w przypadku druku wielkoformatowego obejmującego kilka tysięcy egzemplarzy cena z każdym następnym będzie spadać.

 

Tak więc możemy liczyć, że średnio przy 10000 egzemplarzy jednolitych cena za każdy nie przekroczy kilku groszy. Wychodzi więc z tego jednoznacznie, że drukarnia cyfrowa będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem jeśli ilość którą będziemy chcieli wydrukować będzie liczona nie w setkach ale tysiącach egzemplarzy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cennik druku cyfrowego
Nick: