Dodany: 2013-10-29 12:20:12

 

Stowarzyszenia tłumaczyKażdy zawód ma swoje stowarzyszenia, które zajmują się pracą nad standardami oraz bronieniem praw danej grupy zawodowej. Może nie każdy, kto pracuje w biuro tłumaczeń wie, że również ten zawód posiada swoje stowarzyszenia, z których najbardziej znane jest chyba Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich. Dzięki takim właśnie organizacjom, praca tłumaczy w biuro tłumaczeń jest łatwiejsza, mają oni swoje przywileje i ugruntowują znaczenie zawodu na rynku.

 

Stowarzyszeń tłumaczy jest w naszym kraju bardzo dużo, o czym może nie widzą pracownicy biuro tłumaczeń. Zajmują się one przede wszystkim przygotowywaniem standardów pracy tłumaczy. Oznacza to, że sprawdzają wszelkie zmiany, jakie pojawiają się w prawie dla pracy tłumaczy przysięgłych czy zmiany w sposobie przekładu, albo prawie pracy.

 

Dzięki temu, jedna osoba nie musi walczyć o swoje prawa, ponieważ robi to za niego cała organizacja. Co równie ważne, stowarzyszenia zajmują się również wyróżnianiem najbardziej zasłużonych tłumaczy, co wskazuje na standardy pracy i wyznacza pewne gole..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Stowarzyszenia tłumaczy
Nick: